Informacje dla uczniów

Instrukcja korzystania z portalu

Uczsiezemna to platforma do nauki przedmiotów szkolnych z wybranymi nauczycielami. Rekomendacje jak używać platformy znajdziesz poniżej.

1)Wybierz nauczyciela

Na stronie głównej w wyszukiwarce znajdują się różne filtry. Pomogą one zawęzić wyniki wyszukiwania do tych korepetytorów, którzy najbardziej odpowiadają Ci pod względem ceny i potrzeb. Możesz także zaznaczyć czas lekcji czy też preferowany godzinę zajęć. Dzięki temu szybciej znajdziesz właściwego korepetytora, który odpowiada Twoim potrzebom.

2)Zarezerwuj lekcję

Gdy Ci się uda znaleźć odpowiedniego nauczyciela, kliknij jego ogłoszenie, następnie zarezerwuj u niego lekcje na konkretny dzień oraz godzinę. Możesz też wybrać lekcję teraz. Po kliknięciu przycisku Ucz się ze mną, musisz wpisać temat, który chcesz omówić na lekcji. Ułatwi to nauczycielowi przygotowanie do lekcji. Możesz również wgrać załączniki np. zdjęcia zadania domowego. Następnie, po kliknięciu przycisku wyślij, zobaczysz czas jaki nauczyciel ma na akceptację lekcji. Dostaniesz powiadomienie na SMS lub email, jeżeli nauczyciel potwierdzi twoją lekcję. 

3)Opłać zajęcia

Po akceptacji lekcji przez nauczyciela, zostaniesz przekierowany do płatności i możesz wybrać wygodny dla Ciebie sposób płatności Visa/Mastercard lub Przelewy. Podczas pierwszych zajęć zrozumiesz czy nauczyciel odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli lekcja nie odbyła się, zgłoś problem w formularzu. 

4)Przejdź do wirtualnej tablicy

Po płatności będziesz mógł przejść do wirtualnej tablicy, gdzie będziesz mógł odbyć lekcję.

Na tablicy zobaczysz i usłyszysz swojego nauczyciela, będziesz mógł napisać oraz dokładnie omówić swój problem. Również będziesz mógł wgrać swoje zadanie domowe, które potrzebujesz rozwiązać z nauczycielem.

5)Wystaw opinię o nauczycielu oraz napisz ewentualne uwagi dla portalu

Po upłynięciu czasu zajęć będziesz mógł wystawić opinię nauczycielowi oraz napisać co sądzisz o platformie. Jeżeli zapomnisz wystawić opinii wyślemy Ci wiadomość email,  z ponowną możliwością zostawienia opinii. Zostawiając swoją opinię pomagasz innym uczniom wybrać odpowiedniego nauczyciela. Jeżeli chcesz dodać opinię szybciej, możesz to zrobić poprzez sekcję Lekcję otwierając zgłoszenie danego nauczyciela.

Znalezienie nauczyciela uczącego matematyki jest bardzo proste. Aby to zrobić przejdź na stronę główna - Uczsiezemna.pl. Następnie wybierz przedmiot, termin oraz długość lekcji. Po kliknięciu przycisku “Szukaj nauczyciela” pokażą Ci się ogłoszenia nauczycieli, którzy odpowiadają twoim kryteriom.  

Aby wykupić lekcję u wybranego nauczyciela należy wybrać odpowiedni termin, a następnie kliknąć Ucz się ze mną. Następnie należy dodać Temat lekcji, ewentualnie załączyć np. zadanie domowe i kliknąć “Wyślij i przejdź do płatności”. Po kliknięciu przycisku nauczyciel musi zaakceptować twoją prośbę. Jeżeli to zrobi dostaniesz powiadomienie e-mail lub SMS z możliwościa zapłaty za lekcje. Po tej akcji lekcja została zakupiona. 

Aby rozpocząć wykupioną lekcję przejdź do zakładki lekcje i kliknij przycisk “Wirtualna tablica”.

Aby wykupić lekcję u tego samego nauczyciela należy przejść do zakładki lekcje, kliknąć “zobacz ogłoszenie” nauczyciela, który cię interesuje i wykonać te same kroki co w pytaniu powyżej.

 

Taką lekcję należy odwołać w zakładce “Lekcje” 6 godzin przed rozpoczęciem.

Czas trwania lekcji zależy od twojego wyboru - może to być 15, 30 lub 45 minut. Czasami nauczyciel nie akceptuje lekcji 15 i 30 minutowych, będziesz mógł wybrać tylko 45 minutowe lekcje.

Każdy korepetytor ustala taką cenę, jaką uważa za słuszną. Platforma Uczsiezemna nie narzuca nauczycielom swoich cen.

 

Nie potrzebujesz danych do korepetytora, ponieważ cały czas masz z nim łączność na wirtualnej tablicy. 

 

Zapewniamy wygodne sposoby opłaty zajęć. Możesz zapłacić przy użyciu karty kredytowej/debetowej (Visa/Mastercard) lub wykonując przelew.

 

Każdy nauczyciel reaguje w różnym czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby zachęcić korepetytorów do jak najszybszej odpowiedzi. W tym celu wysyłamy do nich powiadomienia SMS oraz e-mail.

 

Po zakończonej lekcji, na wirtualnej tablicy pojawi się możliwość wystawienia opinii lub jeśli się nie uda Ci się wystawić opinii na wirtualnej tablicy, uczeń dostaje email-a z możliwością wystawienia opinii. 

 

Aby zgłosić problem z moją lekcją przejdź tutaj.

 

Aby to zrobić przejdź do listy lekcji i kliknij przycisk “Anuluj”. Anulować lekcje możesz do 6 godzin przed rozpoczęciem. Kwota za lekcje zostanie zwrócona na twoje konto w portalu!

 

Najprawdopodobniej wystąpił problem z przeglądarką, której używasz. Do korzystania z naszej strony zalecamy następujące przeglądarki:

  • Chrome (zalecana);
  • Firefox;
  • Opera;
  • Safari.

Nasza strona nie obsługuje starszych wersji Internet Explorer i kilku innych przeglądarek. Jeśli używasz programów blokujących reklamy, zalecamy ich wyłączenie, gdyż mogą wpływać na funkcjonalność strony.

Jeśli zmieniłeś przeglądarkę, ale problem nadal występuje, spróbuj usunąć pliki tymczasowe oraz wyczyścić pamięć podręczną.

 

Jeżeli powyższe instrukcje nie rozwiązały Twojego problemu, spróbuj na innym komputerze. Jeśli problem dalej się pojawia, skontaktuj się z naszym działem wsparcia. Podaj typ przeglądarki, opisz problem oraz załącz zrzut z ekranu (printscreen). Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu Twojego problemu.